JAKIEJ MĄKI UŻYĆ?

W swoich przepisach stosuję mąki pszenne i żytnie różnego typu. W kilku zdaniach chciałbym omówić do czego i jakich mąk używam. Wszystkie mąki są bez dodatku jakichkolwiek polepszaczy i środków chemicznych a otrzymywane są tylko z naturalnego surowca.

Moje opinie i recenzje dotyczą mąk z „Młyna Ciechanowiec” dostępnych już wkrótce w sklepie internetowym „To Nie Piekarnia”

MO700_2
MO700_2

MĄKI PSZENNE

1.Mąka pszenna typ 500 ciechanowiecka – najlepsza do biszkoptów, ciast drożdżowych, pierogowych i makaronowych. Idealnie nadaje smak przy robieniu ciasta na bułki codzienne. Niezastąpiona na baby, mazurki, brioszki. 

2.Mąka pszenna typ 500 krupczatka – idealna do wybielania ciasta w chałkach i bułkach. Idealna na baby drożdżowe, mazurki. Pierogi i makarony robione z popularnej „krupczatki” maja niespotykaną delikatność i barwę ciasta. Wg mnie najszlachetniejsza z mąk pszennych. 

3.Mąka pszenna typ 750 – najczęściej używana przeze mnie mocna mąka chlebowa, Idealna przy zarabianiu podmłody na chleby i bułki typu bagietka, ciabatta lub pita. Jej smak i zapach w gotowym cieście nie ma sobie równych. 

4.Mąka pszenna typ 1850 graham – mąki używam w przepisach na chleb pszenny razowy graham oraz bułki grahamki. Żeby wydobyć z niej najlepszy smak i zapach, moczę ją w wodzie 24 godz. przed użyciem. 

5.Semolina z Ciechanowca (kaszka manna) – stosuję je gdy chcę uzyskać bielszy miękisz i bardziej chrupiącą skórkę. Idealna przy robieniu ciast zaparzanych.

MĄKI ŻYTNIE

1.Mąka żytnia typ 720 – podstawowa mąka przy robieniu zakwasów, żurków, chlebów żytnich i mieszanych. 

2.Mąka żytnia typ 1400 – mąka przy robieniu zakwasów, żurków, chlebów żytnich i mieszanych. Jest podstawową mąką przy robieniu chleba sitkowego. Nazywana jest „ jasną razówką” 

3.Mąka żytnia typ 2000 tradycyjna – stosuję do chleba żytniego razowego, dodatek do chlebów pszenno-żytnich i żytnio-pszennych. 

4.Mąka żytnia typ 2000 płatkowana – do namaczania w klasycznym razowcu, zamiennie za mąkę żytnią typ 2000 tradycyjną w chlebie żytnim razowym. 

5.Mąka żytnia typ 2000 grubo mielona – do namaczania w klasycznym razowcu, zamiennie za mąkę żytnią typ 2000 tradycyjną w chlebie żytnim razowym.

SSTW_2